beden ve bilincin"HAYATA YENiDEN" adaptasyonu için bütüncül YAKLaŞIM

Hizalalı Omurga ve Açık Postür, Berrak Zihin, Kendisini Regüle edebilme yeteceği artmış bir Sinir Sistemi demektir.

Zoom Meeting ID  851 861 5263 


ONLINE BiREYSEL dANIŞMANLIK 

ULUSLARARASI DORN METODU EĞİTMENİ

Sağlıklı olarak dünyaya gelmiş bir insan, bebeklik döneminde bedeniyle bağ kurmaya çalışıp ihtiyaçlarını algılamaya çalışmaz. Duygusal ve bedensel ihtiyaçlarını doyurmak istediği an bunu gerçekleştirebileceği ortam ve kaynağa yönelir. Büyüme evreleriyle birlikte sosyalleşmenin getirdiği koşullara uyum sağlamaya çalıştıkça adaptasyon sürecinin getirdiği öğretilerle bedenini ve duygularını zaman içinde kontrol etmeye, nihayetinde yetişkinlik dönemine geldiğinde artık ihtiyaçlarını tam manasıyla kontrol altında tutmaya alışır. 

Meditasyon, insanın yıllarca kontrol altında tuttuğunu fark ettiği duygularının ve bedensel ihtiyaçlarının yarattığı gerginliği fark ettiği aşamada, bu ihtiyaçlarının yerine koyduğu ikincil duygu ve hareketleri sağlıklı bir ortamda tanımayı öğreten bir araçtır. Meditasyon yaptıkça zamanla birincil ihtiyaçların yerine ikincil duygu ve hareketleri koymak yerine, gerektiğinde kontrol altında tutmanın yanında, uygun bir ortam oluşturarak sağlıklı bir şekilde karşılamayı öğrenmenize yardımcı olur. 

Bu bir aradalık, bütünlük, bilinci, yaşamın her alanına, her türden ilişkilere yansır. İnsanın kendisiyle ilişkisi regüle olduğunda, yaşamındaki bütün ilişkileri de aynı bilinci taşır. Kurgulanmış eskiye bağlı anılarla, şu an taşınan endişelerle ya da geleceğe dair varsayımsal sorunlarla kurulmak yerine, daha açık, net ve sağlıklı temeller üzerine oturur. 


SERAP AKIN                                           db 

Aktif Meditasyonlarla, Özellikle evde kalmayı, masa başında yaşamayı ya da hasta bakmak veya bebek büyütmek gibi gerekliliklerle dikkat başka yerdeyken kulak verilemeyen bedenin yanlış kullanılmasına neden olan hareketlerle ve hareketsizlikle yıprattığımız, postürünü bozduğumuz ve dengesi kaybolan bedenimizi yeniden farkedebilmek, duyuların, algılarımızın ve farkında olmadan verdiğimiz, bazen de vermek isteyip te veremediğimiz tepkilerimizi ayırt etme kabiliyetimizi yeniden kazanabilmek, yaşamsal fonksiyonlarımızın sağlıklı devam edebilmesinde çok önemli bir rol oynar.  

Bedeninizin hareketliliğini, onu yeniden tanıyıp kapasitelerini keşfederek yeniden aktive edebilir, potansiyelini genişletebilirsiniz. Bunun için hazırlanıp geliştirilmiş hareketli, zaman zaman müzik, zaman zaman sessiz bölümler içeren bedensel katarsis, keşif ve kutlama gibi aşamalarla ilerleyen meditasyonları öğrenip günlük yaşantınıza katabilirsiniz. Giderek hareketlerini yaşamla senkronize hale getirdiğiniz bedeninizle kolaylıkla bağ kurmaya, ihtiyaçlarını algılamaya ve daha rahat hareket edebilir hale gelirsiniz. 

Pasif Meditasyonlarla, Bedeniniz gibi duyularınızı ve duygularınızı da  limitleyen, kapasitelerini düşüren durumları keşfedip alan açtıkça zihinsel berraklık, düşüncelerinizde duruluk ve sükunet, hayatınızda sevdiğiniz aktivitelere ve insanlara yer açacak canlılık ve neşeyi yeniden kazanabilirsiniz. Zihninizde açılan her boşluk, bedeninizde de rahat hissettiğiniz bir alan demektir. Bedeninizde hissettiğiniz her rahat alan, duyusal ve duygusal gerginliklerinizin de azalıp ferahlık hissini yeniden kucaklamak...

AKTiF meditasyonlar / bEDENE & icE DöNüK

PASiF MEDiTASYONLAR 
HiBiKi MediLab bydb

Farkına bile varmadığınız, size zaman zaman sevdiklerinizden geri bildirilen fakat hiç öyle hissetmediğinizi düşündüğünüz ya da farkında olmanıza rağmen değiştirmek isteseniz bile değiştiremediğiniz sürekli tekrar ederek size zarar veren davranışlarınız, verdiğiniz tepkilerin olup bitene karşılık orantısızlığı, içinden çıkamadığınız yoğun duygularla artık başedemediğiniz durumlarda, 

Ailenizde süre gelen çatışmalı ya da dışlama içerikli konular, nedensiz olduğunu düşündüğünüz ama içinden çıkamadığını düşündüğünüz korkular, aşırı bağlanma ya da bağlanmaktan kaçınma gibi size fazla gelen duygular, nedensiz bedensel ağrılar, derinden gelen, sebebini anlayamadığınız ruhsal acılar, kazalar, özellikle belirli organlarda hissedilen ve tekrar eden rahatsızlıklar, diş ya da omur gibi organ olduğunu düşünmediğiniz organlarınızın aşırı rahatsızlık veren ağrılara sebep olmaları ve bazen bundan kurtulmak için onları aldırmanız gibi 

Yaşadığınız hayatla, kişiliğinizle, bedeninizle bağdaştıramadığınız, bağlantı kuramadığınız konularda bireysel seanslarda Aile Dizimi, Trauma Healing, Gestalt, Ericson gibi yaklaşımların yanı sıra, Bedensel duyumlara ilişkin algılama farkındalığı arttırabilmek üzere çalışmalar yapıyoruz.