Anılar, hayatımızın mutlak tanımlayıcısıdır. Hayatımız,  çağlar süren evrim sürecimizin, yaratılışımızın, anılarımızın toplamıdır, Bedensel ve ruhsal deneyimler, duygular, Hepsi bedenimizde ilgili merkezlere hücresel boyutta kayıtlıdır ve sinir sistemlerimiz kanalıyla zaman zaman açığa çıkar, zaman zaman da açığa çıkmadan bilinçaltımızdaki muazzam işleyişle yaşamımıza yön verirler. Bugün bizleri biz yapan bireyler onlardır. Anılarımız olmadan, şimdiki zaman ve bağlamdan yoksun olurduk. Ve anılar, onlardan sonra yaşanan her anı ve bıraktığı ayak izleriyle, hafızamızdaki şeklini değiştirerek depolanmaya devam edilirler.

Omurga,içinden geçip kuyruk sokumuna kadar inen omurilik sıvısı ve beyin zarı ile  sinir sistemini koruyup besleyen mükemmel bir süspansiyon sistemidir. Bedenin 3 boyutlu hareket etmesi, iç organları koruyan kafesin taşınması, kasların ve bağların uzantılarına tutunacak yerler bulması sayesinde bir beden, hayati fonksiyonlarını yerine getirebilir.

Omurga üzerinde yapılan her türlü iyileştirici çalışma, zamanın yarattığı filtreleri ortadan kaldırır. Sinir sisteminde depolanan anıların bıraktığı izlerin sağaltılmasında önemli rol oynar. Her bir omur ve disk, bası yapılıp bedenin onarım sürecine sokulduğunda; bulunduğu bölgedeki organlardan tutun, bir takım hastalık ve duygu durumu regülasyonunda da etkilidir.

Bu nedenle bedenin sağaltılması ve kendini onarmasına izin verilen manuel terapiler ve egzersizler, iki hücrenin bir araya gelmesiyle büyümeye başladığı andan itibaren yaratılış DNA sında kayıtlı olan saf ve sağlıklı bilgiyi açığa çıkartarak yenilenme sürecine girerek bakım onarıma başlar, sinir sistemi de filtrelerden arınmış saf bilgiyi bütün bedene yeniden yayar ve duygu regülasyonuna katkıda bulunur.

Bu da kaydedilmiş ve deformasyona uğramış kötü anılarla ilgili korku, üzüntü gibi duyguların yerini, yeniden çocukluktaki sevgi ve güven almaya başlayarak, hastalık bilincinin yerini sağlık ve neşe alır...

Sürekliliği için, egzersiz ve kişinin kendisiyle iletişiminin de sürekliliği gereklidir. 


 ATOLYEDE NE VAR

 

Dorn Metodu Atölyeleri sizi masaj terapisti yapmaz. Bedenle ilgili herhangi bir meslek için ya da kendinize, çocuklarınıza, yaşlılarınıza ve yakınlarınıza  ya da başkalarına yardım için alternatif manuel yardımcı bir terapi metodudur. Uygulama prensipleri basit, öğrenmesi ve uygulaması kolay bir metoddur.

Metod, aslında eski moda ya da kocakarı işi olarak bile adlandırabileceğiniz, Almanya' da kırk yılı aşkın süredir uygulanan ve dünya çapında uygulayıcı ve eğitimciler tarafından, hızlı uygulama ve geri bildirim imkanı nedeni ile tercih edilen manuel terapi yöntemidir.

Aslında güvenilirliğini de bu eski moda, basit, herkesin uygulayabileceği sadelikten alır. 

Yardım alan kişinin dinamik hareketleri ile manüpilasyon içermeyen uygulamalarla kısa sürede bel, sırt ve boyun ağrılarından kurtulma görülme şansı elde edilmektedir.

db

OMURGA ZİHİN BEDEN BAGLANTI TABLOLARI VE OLUMLAMALAR

Antigravity

 

Omurgamızın Önemi

 

Harrison' s Antigravity

1on1 D Kink ile bedeninizde açılan her nokta, zihninizde ve bedeninizde ferahlık, temizlik ve boşluğun getirdiği hafiflik hissi demektir.

Dorn Metodu 

 

GÖRÜŞME için;

https://www.facebook.com/mirket1

Basic Therapist

Advanced Therapist

​Breuss Massage

Kendine Yardım Egzersizleri

Bedenle bağ kurma

Terapistin Çalışırken kendisiyle bağlatıda kalması

Çaba